бебе

Шестмесечно бебе победило коронавирус (ВИДЕО)

Бебето било примено во болницата во Ливерпул пред две недели и било споено со кислород. Набргу после тоа, пристигнале наодите кои откриле дека е заразена…


Супермајка за време на коронавирусот го родила 22-то дете (ФОТО)

Сју Редфорд и нејзиниот сопруг Ноел од Ланкашир го прошириле семејството за уште еден член – девојче тешко 3,1 килограм. Родителите во најголемото британско семејство,…


Романка на 42 години го роди своето 20-то дете

Џорџиана Вакару, 42-годишната Романка, на почетокот од годината по 20. пат стана мајка. – Сите 20 деца се здрави и тоа многу ме радува. Одлично…


ЧУДО: Доктори оживеале бебе кое не дишело 22 минути

Британските медиуми известуваат за чудо од бебе, кое благодарение на херојските потфати на докторот преживеало, иако по раѓањето првите 22 минути воопшто и не дишело….


No Image

Мора да го видите бебето кое оди само неколку минути по раѓањето

Едно само што родено бебе од Бразил станало вирален хит откако била објавена снимка по пораѓањето, на која се гледа како наместо првото бањање, бебето…


ВИДЕО: Бебенце го чуваат четири кобри!

Низ социјалните мрежи веќе подолго време се врти ова видео од кое некому веројатно ќе му запре здивот. Се вели дека е снимено во некое…


No Image

Пожарникар фати бебе фрлено од втор кат (ВИДЕО)

Американскиот пожарникар Роберт Сатон фати бебе фрлено од вториот кат на запалена зграда во Џорџија. Сатон изјави дека слушнал повик од вториот кат на зградата…


No Image

Шестемесечно бебе си ја спаси мајката од рак

Кога шестмесечното бебе Теди почнало да одбива да цица, мајката Сара знаела дека нешто не е во ред со нејзиното здравје. Сара вели дека нејзиното…


No Image

Момент кој ќе ви го скрши срцето: Бебе родено порано, за таткото кој умира да може да го земе во прегратка

Пред четири години, 52-годишниот Марк Ауглер, на смртна постела го држел своето новородено девојче во прегратка. Само неколку дена подоцна, Марк починал од белодробна фиброза….


ВИДЕО: Родено бебе со две глави

Раѓањето на машко бебе со две глави е официјално потврдено откако снимката од новороденчето се прошири по социјалните мрежи. Снимката најверојатно ја поставиле роднини на…