Мистерии

Вистината за НЛО ќе се дознае до први јуни: Поранешниот шеф на американското разузнавање откри застрашувачки информации

Рокот од 180 дена даден во декември, кога тогашниот американски претседател Доналд Трамп го потпиша указот, истекува наскоро. Извештајот на Пентагон и разузнавачките служби за…

Повеќе

Во фабрика за канабис за медицински цели во Кочани, се одгледувала и марихуана за илегалниот пазар (ВИДЕО)

Вчера (23.02.2021) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во заедничка…


Огнена топка над САД, теоретичарите на заговор убедени дека се вонземјани (ВИДЕО)

Видеото кое покажува огнена топка како лета на небото над Западна Вирџинија во САД привлече големо внимание од корисниците на социјалните мрежи. Како што дошле…


Научниците дојдоа до нови сознанија: Го имаат одговорот на прашањето за вонземски цивилизации

Неодамна објавениот истражувачки труд проценува дека оптималната временска рамка за развој на вонземски цивилизации се случила околу 8 милијарди години по формирањето на Млечниот пат…


Исчезна мистериозниот метален монолит што пред десетина дена беше откриен во пустината

Исчезна мистериозниот метален монолит што пред десетина дена беше откриен во пустината во американската сојузна држава Јута, објавија властите. Бирото за управување со земјиште на…


Научниците на Марс откриле мистериозен феномен (ФОТО)

Марс за своето постоење од 4,6 милијарди години примил значителен број вселенски удари. Неговата површина е полна со „лузни“ од ударите на астероиди или други…


Нашата галаксија има повеќе од 300 милиони населиви планети

Вселенскиот телескоп Кеплер минал девет години барајќи планети на кои би можело да се живее и успешно лоцирал повеќе илјади егзопланети во нашата галаксија, пред…


Пентагон: Најдовме остатоци од летало кое не е од Земјата (ВИДЕО)

Вашингтон веќе со години има тајна единица за истражување на неидентификувани летечки објекти (НЛО), а наскоро ќе биде објавено тоа што досега е откриено. Според…


Огромна огнена топка се појави на небото и ги изненади граѓаните (ВИДЕО)

Голем број на граѓани биле зачудени откако на небото здогледале зелена топка, а набрзо потоа социјалните мрежи биле преплавени со снимки и фотографии од оваа…


Oткриeна скриена шема на мистериозни сигнали од вселената

Нешто во некоја галаксија оддалечена милијарди светлосни години пушта светлински импулси во бизарен периодичен распоред што трае 157 дена, вели нова студија. Откритието може да…