бебе

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Плакарот падна врз бебенцето – Братот близнак го спаси

Двегодишните близнаци Брок и Бовди Шоф од Утаха си играа во својата соба кога на Брок падна плакарот. Целиот настан бил снимен од камерата која…


No Image

Жена на 67-годишна возраст роди бебе

Гркинка роди здраво девојче на 67-годишна возраст, но детето и припаѓа на нејзината ќерка, објави грчкиот весник „Етнос”. Девојчето е родено со „царски рез“ во 31-та седмица…


No Image

Жителка од Матејче се породила и го фрлила бебето во река

Деветнаесет годишната А.М. жителка на село Матејче вчера била примена на гинеколошкото одделение во Куманово со обилно крварење, откако претходниот ден се породила во својот…


Ако ова не ве убеди да престанете со пушење во бременоста, ништо нема: Како бебето во стомакот реагира на цигари

Доколку сте трудни, а пушите или планирате бременост а не планирате да се решите од оваа навика, погледнете го истражувањето на Универзитетот “Дурхам” и “Ланкастер”…


Во телото на ова бебе се води битка за човештвото

Лејла Ричардс, бебето кое се лекува во Лондон од акутна лимфобластна леукемија, за малку ќе умреше од рак, а надежта за нејзин спас ја пружи…


Медицинско чудо: Се роди бебе два месеци по смртта на мајката

Во полскиот град Вроцлав на свет дојде момченце чија мајка практично починала 55 дена пред неговото раѓање. Жената била болна од рак, а во 17-тата…


No Image

Мајка се фрлила од трети кат за да го спаси своето бебе

Кристина Сајмос и нејзиниот 18-месечен син Камерон се нашле заробени во домот кога станбениот блок каде што живееле о зафатил силен пожар. Пожарот го зафатил…


No Image

Необична појава: Родителите снимиле чудно однесување на бебето пред спиење!

Родителите на малиот Тајлер снимија невројатно видео на сметка на своето дете. Имено, отишле да го бакнат своето бебе за добра ноќ, но малку се…


No Image

Родена мајка и најдобра другарка се првите сурогат мајки во Македонија

Родена мајка и најдобра другарка се првите две жени во Македонија кои ќе го пробиваат мразот во заживувањето на сурогат мајчинството, кое кај нас се…


No Image

Погледнете како бебето излегува од мајката!

Во овие 50 секунди е направено нешто најубаво што сте го виделе. Дознајте како точно по фази изгледа природното породување. Идните мајки и татковци едвај…