Сакаат да му објават војна на Путин а не можат да наплатат струја во Арачиново, во скопско се краде струја во вредност од 50 милиони евра, тоа ќе го платат чесните граѓани-Новинар во МРТ најде изговор за исвиркувањето на Македонскиот јазик: Требаше на концертот да земат учество и македонски пејачи а не да бојкотираат поради Охридскиот договор (ВИДЕО)-Го зададоа ли СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со пописот последниот удар врз македонскиот народ, ќе се бркаат Македонци од работа-Македонија дефинитивно нема образование, Македонските универзитети и оваа година не се меѓу најдобрите 1.000 на Шангајската листа-Тортевски до Ковачевски: Си донел одлука на влада од џеб да дадеш 130 милиони евра поддршка, јави се кај Грујо да ти чува место-Публиката срамно го исвирка обраќањето на македонски јазик на фестивал финансиран со 100 илјади евра од државата (ВИДЕО)-Песната „Васко жабата“ во „изведба“ на Зоран Заев (ВИДЕО)-Навивачи на ФК Шкупи претепале осум Швеѓани кај Бит Пазар (ВИДЕО)-Арсовски: Во Монте Карло бев на гости кај дедото на жена ми, сакаа да си го видат правнукот (син ми)-На денешен ден од подметнати мини загинаа 8 бранители на Македонија

Доктор Чепреганов ја откри тајната за долговечноста, постот и молтвата била составен дел од неговиот живот

На 87-годишна возраст почина македонскиот невропсихијатар-епилептолог, проф. д-р Методи Чепреганов. Тажната вест ја потврдија и од приватната болница во која работеше и по пензионирањето. „Со…

Повеќе

Најнови вести
Македонија

Сакаат да му објават војна на Путин а не можат да наплатат струја во Арачиново, во скопско се краде струја во вредност од 50 милиони евра, тоа ќе го платат чесните граѓани

Само за една година, според некои пресметки на луѓето вработени во ЕВН кои секојдневно се на терен, околу 50 милиони евра е вредноста на украдената…

Повеќе

Бизнис

Витанов со предлог до Владата: Наместо граѓаните оданочете го профитот на банките

Поранешниот пратеник Зоран Витанов на Фејсбук објави статус со предлог-мерка како Владата да ги обезбеди потребните средства, а при тоа да не биде на грбот…

Повеќе

Здравје

Германски научници ќе одгледуваат свињи за трансплантација на срцa на луѓе

Германски научници планираат оваа година да клонираат и одгледуваат генетски модифицирани свињи кои ќе служат како донатори на срца на луѓето, беше објавено еден месец…

Повеќе

Свет

Блекрок светскиот господар во сенка, произведува вакцини и ја купува украинската земја

Во јавноста а особено во масовните медиуми доста штуро и незабележано поминуваат информациите дека три американски конзорциуми купиле третина од вкупното обработливо земјиште во Украина…

Повеќе

Религија


Фото/Видео

Купил контејнер го преуредил и сега го издава за 150. долари за ноќ (ФОТО)

Бродските контејнери се неизбежен дел од меѓународната трговија и транспорт на стоки од далечни дестинации како што е Кина. Сепак, овие метални кутии може да…

Повеќе