Топ

Majка,татко, семејство, дом: Во Битола се одржа вистинска парада на гордоста

„Вистинска парада на гордоста”  се одржа денеска по втор пат во Битола Начелата по кои организаторите беа водени за организирање на “Вистинската парада на гордоста”…

Повеќе

Пентагон: Протечената снимка на НЛО е реална (ВИДЕО)

Американското Министерство за одбрана (ДОД) потврди дека протечените фотографии и видео од „неидентификувани воздушни појави“ направени во 2019 година се навистина легитимни слики на необјаснети…


Презентирана фотографијата со изгледот на зградите кај „Холидеј Ин“ (ФОТО)

Презентирана фотографијата со изгледот на зградите кои се планирани на паркингот кај „Холидеј Ин“. Изгледот преку фотографија за прв пат беше презентирана во емисијата „Топ…


Вистината за НЛО ќе се дознае до први јуни: Поранешниот шеф на американското разузнавање откри застрашувачки информации

Рокот од 180 дена даден во декември, кога тогашниот американски претседател Доналд Трамп го потпиша указот, истекува наскоро. Извештајот на Пентагон и разузнавачките служби за…


Мистерија: Нешто ја труе крвта кај заразените со ковид-19

– Тоа што го гледаме во крвните слики ни дава еден вид насетување што покажува дека се случува некаков силен воспалителен процес во организмот. Но…


Др. Миливојевиќ сурово искрен: Не можете да лудувате до 35-тата, па да очекувате принц на бел коњ

Доктор Зоран Миливојевиќ предизвикал вистинска бура на социјалните мрежи поради ставот за девојките кои го чекаат идеалниот партнер за брак Ви ја пренесуваме неговата приказна…


Мајка на 16 деца признала дека воопшто не сакала деца: Сопругот ме убеди (ВИДЕО)

Џени и Реј Бонел се родители на најголемото австралиско семејство и често зборуваат за своите искуства. Имено, имаат 16 деца и тврдат дека сакаат уште….


Автентичен хотел за спектакуларен одмор во природа, едноставно освојува

Во светот постојат голем број хотели кои што нудат интересни содржини за своите посетители. Без оглед на тоа дали сакате да се опуштите и уживате…


No Image

Најтврдоглавите сопственици: Им нуделе милиони да се преселат, но не сакале (ВИДЕО)

Кога започнала масовна изградба на згради, многу сопственици на куќи се откажале од своите домови во замена за пари или неколку станови, но не и…


No Image

Немале пари за Ферари, па си направиле сами! (ВИДЕО)

Две момчиња од Виетнам решиле сами да си направат Ферари. Како што изјавиле за локалната Телевизија, тие премногу посакувале ваква кола но немале толку пари…