Живот

Мистерија: Нешто ја труе крвта кај заразените со ковид-19

– Тоа што го гледаме во крвните слики ни дава еден вид насетување што покажува дека се случува некаков силен воспалителен процес во организмот. Но…

Повеќе

Др. Миливојевиќ сурово искрен: Не можете да лудувате до 35-тата, па да очекувате принц на бел коњ

Доктор Зоран Миливојевиќ предизвикал вистинска бура на социјалните мрежи поради ставот за девојките кои го чекаат идеалниот партнер за брак Ви ја пренесуваме неговата приказна…


Мајка на 16 деца признала дека воопшто не сакала деца: Сопругот ме убеди (ВИДЕО)

Џени и Реј Бонел се родители на најголемото австралиско семејство и често зборуваат за своите искуства. Имено, имаат 16 деца и тврдат дека сакаат уште….


Автентичен хотел за спектакуларен одмор во природа, едноставно освојува

Во светот постојат голем број хотели кои што нудат интересни содржини за своите посетители. Без оглед на тоа дали сакате да се опуштите и уживате…


No Image

Најтврдоглавите сопственици: Им нуделе милиони да се преселат, но не сакале (ВИДЕО)

Кога започнала масовна изградба на згради, многу сопственици на куќи се откажале од своите домови во замена за пари или неколку станови, но не и…


Три чудни знаци кои укажуваат дека можеби сте го прележале коронавирусот

Медицинското списание „Lancet“ објави збирни резултати од студии за последиците на коронавирусот, а во текстот се наведуваат и симптоми кои излекуваните од коронавирус ги чувствуваат…


No Image

Немале пари за Ферари, па си направиле сами! (ВИДЕО)

Две момчиња од Виетнам решиле сами да си направат Ферари. Како што изјавиле за локалната Телевизија, тие премногу посакувале ваква кола но немале толку пари…


Со една чаша од овој напиток ги внесувате сите потребни витамини – го јакне имунитетот и ја подобрува крвната слика

Како што сите многу добро знаеме, најважно е да го зајакнеме нашиот имунитет во овој период од годината. Доколку сакате да го зајакнете вашиот имунитет,…


Комуналци во брза акција спасиле 10 годишно девојче од педофил (ВИДЕО)

Малата Џалиса Лазал била киднапирана од семејната куќа во Луизијана, САД, во неделата меѓу 13 и 14 часот, а полицијата, апелирајќи дека девојчето е во…


Алармантно предупредување: Штетните ефекти на коронавирусот врз плодноста кај мажите се закануваат да го уништат човештвото

Научниците издадоа алармантно предупредување дека потенцијалните штетни ефекти на коронавирусот врз плодноста кај мажите се закануваат да го уништат човештвото дури и по завршувањето на…