Објавено од автор: globus2

Стојко Пауновски, единствен политичар и функционер од редовите на сите политички партии кој покажа достоинство, Заев најави негово разрешување

Иако вчера беше „прозван“ од премиерот дека мора да ги почитува одлуките на владата што се однесуваат на „распределбата“ на таканараечените рамковни, директорот на Државниот…


Пентагон: Протечената снимка на НЛО е реална (ВИДЕО)

Американското Министерство за одбрана (ДОД) потврди дека протечените фотографии и видео од „неидентификувани воздушни појави“ направени во 2019 година се навистина легитимни слики на необјаснети…


Џафери: Плаќаме патни трошоци за 100 пратеници, а на седница има 50, што мислите вие јас слама јадам (Видео)

Откако спикерот Талат Џафери ја продолжи со 32-та седница, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија салата, со што неможеше да се обезбеди кворум, а координаторот на…


Инцидент во Собрание, пратеници се бркаа за микрофонот, Џафери повика обезбедување (Видео)

Во Собранието денеска имаше мал инцидент, откако координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, одби да се врати на своето место и упорно стоеше…


Презентирана фотографијата со изгледот на зградите кај „Холидеј Ин“ (ФОТО)

Презентирана фотографијата со изгледот на зградите кои се планирани на паркингот кај „Холидеј Ин“. Изгледот преку фотографија за прв пат беше презентирана во емисијата „Топ…


Уапсен 15-годишник со потекло од Македонија, се заканувал дека ќе ја разнесе катедралата во Виена

Австриската полиција уапси 15-годишен Австриец со македонско потекло кој се заканувал со терористички напад во центарот на Виена, пишуваат австриските медиуми. Малолетникот, бидејќи не добил…


Седат Пекер слободно се шетал на кеј заедно со обезбедувањето (ВИДЕО)

Седат Пекер често шетал и низ центарот на градот Скопје. За тоа говорат и видеата поставени на неговиот Јутуб канал каде тој не криел дека…


Доктор Марковски: Со 10 илјади вакцини не можеме да ја решиме пандемијата во земјава

Доктор Вело Марковски вечерва во „Само вистина“ во Канал 5 телевизија истакна дека власта нема ниту оперативен план ниту стратегија за пандемијата, а со 10…


Апасиев: Овој попис е за отпис на Македонците

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека во време на пандемија не треба да се прави попис. Тој на Канал 5 изјави дека ниту една…


Вистината за НЛО ќе се дознае до први јуни: Поранешниот шеф на американското разузнавање откри застрашувачки информации

Рокот од 180 дена даден во декември, кога тогашниот американски претседател Доналд Трамп го потпиша указот, истекува наскоро. Извештајот на Пентагон и разузнавачките служби за…