Избор на уредникотСвет

Вознемирувачко видео од силувањето на жените во Келн, врескаат и молат за помош

За време на новогодишниот дочек, во полицијата во Келн пристигнале рекордни 120 пријави за сексуален напад.

siluvanje

Во ноќта меѓу 31 декември и 1 јануари, во близина на главната железничка станица во Келн стотици жени биле ограбени, тепани и сексуално злоупотребувани и мигранти, кои биле под дејство на алкохол.

На интернет се појави видео на кое може да се забележи како група мажи сексуално малтретираат девојка.

Шефот на полицијата во Келн истакна дека сторителите се од арапско или северноафриканско потекло.

Финската полиција соопштила дека во текот на новогодишната ноќ биле забележани невообичаено голем број на сексуални напади врз жени. Истите се случиле околу и на главниот плоштад во Хелсинки. Инаку таму има околу илјада баратели на азил и тоа повеќето од Ирак.

Пријави за сексуални напади на жени се забележани и во Салцбург и Цирих.

Пријави за сексуални напади на жени се забележани и во Салцбург и Цирих.

Поврзани вести

Back to top button