силување

No Image

Монструм: Oтишол во домот на оштетената и рекол дека сака да ја земе за жена нејзината ќерка, потоа се обидел да ја силува

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се обидело да стори кривично дело – Силување од член 186 став 1 во…


Индија воведува смртна казна за силување деца

Индија одобри воведување на смртна казна за силување на деца, во време кога земјата е соочена со серија на вакви случаи. Оваа измена во казнениот…


Кривична пријава за полов напад врз 13-годишно девојче

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против М.Г.(20) од струмичкото село Просениково за сторено кривично дело „Полов напад врз малолетник кој не наполнил…


Маса од 1.000 луѓе линчувале осомничен за силување и убиство на пет годишно девојче

Огорчена маса од 1.000 луѓе упаднале и извлекле двајца осомничени од полициската станица за силување и убиство на 5 годишно девојче. Ги линчувале на лице…


No Image

Емигрант силувал девојка во Германија, а нејзиното момче морало да гледа

Емигрант од Гана, со мачета во рака нападнал момче и девојка минатата недела, половина час после полноќ. Напаѓачот ја извлекол 23-годишната девојка од шаторот и…


Девојка од Загреб обвини дека ја силувале Македонец, Босанец и Сириец

Тројца државјани на БиХ, Сирија и Македонија кои барале азил во Хрватска, се уапсени затоа што во Загреб дрогирале и силувале 22-годишна девојка, пишуваат медиумите…


Страшна исповед на Колумбијката која ги бранела другите жени- Ја силувале бидејќи се борела против силување

Една Колумбијка, која тврдела дека вооружените групи сексуално злоставуваат жени, била киднапирана од милитанти кои ѝ го направиле тоа против кое се борела. Марија е исцелителка…


Ја киднапирал на улица во Прилеп и ја силувал

А.Р. (31) од Прилеп пријавила дека ја силувало непознато машко лице, соопшти полицијата. Немилиот настан се случил завчера вечерта, откако се враќала дома, во три…


Масовно ги допирале и бакнувале: 35 девојки нападнати и силувани на музички фестивал

Најмалку 35 девојчиња на возраст од 12 до 17 години пријавиле сексуално злоставување за време на музичкиот фестивал во шведскиот град Карлштад во петокот и…


Неверојатен закон во Русија – Доколку некој ја силува слободно може да го убие

Неверојатен закон е усвоен во руската Дума, после жестока расправа на тамошните академци и членови на политичката елита. На крајот донесен е директерн декрет за…