Избор на уредникот

Витанов: Паразитите на ДУИ не чинат 50 милиони евра, сега Бесими бара пари од оние што најмногу работат за да ги нахрани

„Паразитите на ДУИ што се вработија во администрацијата, а не доаѓаат на работа, нè чинат 50 милиони евра и сега Бесими ќе бара пари од…

Повеќе

Арсовска за разлика од Грујо, Бучко, Бранко, Љубчо и Заев докажа дека не е измеќар на ДУИ, не дозволува некои да седат дома и да земаат плата

Тоа што на некого не му е продолжен договорот, значи дека раководството не е задоволно од неговата работа. Се работи за лица кои не си…


Витанов со предлог до Владата: Наместо граѓаните оданочете го профитот на банките

Поранешниот пратеник Зоран Витанов на Фејсбук објави статус со предлог-мерка како Владата да ги обезбеди потребните средства, а при тоа да не биде на грбот…


Скопјани небезбедни во сопствениот град, Шверцерите повторно го тероризираат Скопје

Инфомакс ексклузивно дознава од свои извори дека навивачката хулиганска група Шверцери направиле голем инцидент во центарот на Скопје. Припадниците на навивачката група на Шкупи со…


Блекрок светскиот господар во сенка, произведува вакцини и ја купува украинската земја

Во јавноста а особено во масовните медиуми доста штуро и незабележано поминуваат информациите дека три американски конзорциуми купиле третина од вкупното обработливо земјиште во Украина…


Бучковски со несторување е убиецот кај Карпалак, беше известен за терористите 40 дена пред злосторството

Повторно, вчера 8-ми август беше уште едно потсетување, дека пред дваесет години од заседа на автопатот Скопје – Тетово беа убиени десет припадници на АРМ кај месноста Карпалак. Постојат докази…


„Шверцери“ повторно докажаа дека се фашистичка и терористичка група, скандираа „Уби уби Србина“ и развеаја знаме од терористичката УЧК (ВИДЕО)

Откако пред една недела на првиот натпревар помеѓу Динамо Загреб и Шкупи, Бед Блу Бојс и Шверцери скандираа „Уби уби Србина“, иста сцена следуваше и…


Суспендираниот дипломат Дабиќ: Заедно да се избориме да не ни го одземат правото на гласно зборување

Претседателот на Македонскиот дипломатски синдикат Зоран Дабиќ бара јавна поддршка од граѓаните, заедно да се избориме да не ни го одземат правото за гласно зборување….


Војводи: Терорист кој со оружје се заканува врз огромна толпа на народ е осуден со 4 месеца домашен притвор, а наши членови поради љубовта кон Македонија веќе 2 недели се во притвор

„На 05.07.2022 година на протестите против францускиот предлог пред Собранието на Република Македонија беа уапсени и притворени наши членови. Скоро сите организации, политички партии и…


Шверцерите со фашистички скандирања во Загреб, развеаја знаме на УЧК и скандираа Убиј Убиј Србина (ВИДЕО)

Балканските пресметки во Европа секогаш носат посебна возбуда во регионалната јавност, но како и обично, навивачите секојпат се погрижуваат за расипување на фудаблската атмосфера. Играчите…