мигранти

Босанците мака мачат со мигрантите, прават надчовечки напори да ги одбранат своите деца и огништа од нив (ВИДЕО)

Мигранти сместени во босанскиот камп ,,Липа“, вчера направија нереди и хаос во кампот, а полицијата ја гаѓаа со камења. Цела ноќ беше обезбедуван кампот од…


Мигрантите напаѓаат во земјава, ограбиле човек во близина на манастир

Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу 21.00 часот на место викано „Лагот”, во близина на манастирот „Св.Ѓорѓи” во Неготино, во црква во изградба,…


Мигрантите ја нападнаа грчката полиција (ВИДЕО)

Молотови коктели повторно летаа преку грчко-турската граница додека група на насилни мигранти се обидуваше да ја сруши оградата и илегално да упадне на грчка територија….


Мигрантите ја уништија црквата Свети Ѓорѓи на Лезбос: Иконостасот искршен, иконите расфрлани (ФОТО+ВИДЕО)

Откако турскиот претседателот Реџеп Таип Ердоган на десетици илјади мигранти им даде зелено светло да тргнат кон границите на Европа, настана хаос, посебно во Грција….


Во некогаш најмирната земја во Европа, секојдневни експлозии како во Авганистан и Сирија

Три експлозии во три различни делови на Стокхолм, во една октомвриска вечер ги оставија жителите шокирани. И претходно се случувале експлозии во предградијата, но никогаш…


Mигранти од Иран и Авганистан ограбени и силувани

Вчера во Транзитниот центар – Табановце, Н.А. (35) и Х.М. (38), мигранти од Иран, пријавиле дека од неколку лица од село Лојане, општина Липково, биле…


Грчките националисти ги пречекаа мигрантитe муслимани со свинско и алкохол

Иако на прв поглед селото Диавата во близина на Солун изгледа како едно мирно место за живеење, сепак може да се каже дека е главното…


No Image

Докторка од Германија за мигрантите – Тие смеат сѐ, да убиваат, да колат, никој не им прави ништо

„Неверојатно е што сѐ мораат да прават чешките доктори во германските клиники“, раскажува таа, додавајќи дека муслиманските и африканските мигранти се застрашувачки тешки луѓе, со…


Незапаметена сцена на нудистичка плажа: Чамец со мигранти пристигнува, бегаат на сите страни, капачите во шок

Неколку мигранти од Мароко дошле до брегот на Шпанија и ги изненадиле туристите на плажата Дел Кануело на Тенерифе во Шпанија. Во трагикомичната сцена која…


Во две земји од Балканот ќе се отвараат бегалски кампови – Дали меѓу нив е Македонија?

Францускиот весник „Монд“ пишува дека на Самитот во Софија лидерите на земјите членки на ЕУ разговарале за можноста за отворање мигрантски кампови во државите од…