Внимавајте: Зголемено руско влијание во Македонија за време на празниците

Објавено: петок, 29 декември 2017 во 17:46
Spread the love

Руската амбасада во Македонија на „Твитер“ објави коментар дека за празниците во Македонија ќе има зголемено руско влијание.

Се работи за шега, бидејќи објавија фотографија во продолжение од руска салата, која традиционално за Нова Година е на секоја македонска трпеза.