русија

Конашенков: Американците во Харков проучувале како лилјаците можат да заразат луѓе

Во лабораторијата во украинскиот град Харков, под контрола на Соединетите Американски Држави, бил спроведуван таен проект, во кој се проучувало како лилјаците можат да пренесуваат…


Русија: Во Украина има 30 биолаборатории за претворање на чумата и антраксот во оружје

Мрежа од околу 30 биолаборатории во Украина работи со американско финансирање за подобрување на патогените својства на смртоносните болести, изјави постојаниот претставник на Русија во…


Конашенков: Биолабораториите финансирани од САД во Украина експериментираат со корона вирусот

Биолабораториите финансирани од САД во Украина експериментираат со корона вирусот, со лилјаци, изјави денеска за новинарите портпаролот на руското Министерство за одбрана, генерал-мајор Игор Конашенков….


САД предупредува: Русија може да употреби хемиско и биолошко оружје

САД предупредуваат на употреба на хемиско или биолошко оружје во Украина. Русија би можела да ги постави основите за употреба на хемиско или биолошко оружје…


Раша Тудеј: САД со децении финансирале истражувања за производство на биолошко оружје во Украина (ВИДЕО)

САД го финансираат истражувањето за патогени и биолошки оружја во Украина од 2005 година, тврди Раша Тудеј. Јавно достапен документ покажува договор од 15 милиони…


Руската војска се подготвува за Трета светска војна (ВИДЕО)

На каналот на Јутјуб – „Military Update“ може да се пронајде видеото кое оргинално е во сопственост на Министерството за одбрана на Руската Федерација. Во…


Величенствена сцена: Погледнете како блесна главниот храм на руската војска за Божиќ

Овој Божиќ ќе влезе во историјата на руската војска – оваа година, големиот Христијански празник за првпат беше дочекан во Главниот храм на Вооружените сили…


Како Русите во малите градови се борат против депресијата

Како да се радувате на животот кога постојано ви се плаче и ви се спие, а сè наоколу е распаднато, насекаде мрак и студенило? Секое…


Руските вирусолози го коментираат коронавирусот во Италија

Од крајот на март осум бригади руски воени вирусолози (околу 100 лекари) работат во италијанскиот град Бергамо, еден од деловите на земјата кои се најтешко…


Русија вели дека Бугарија е епицентар на тајните служби што работат против Москва

Американските тајни служби иницираа голема кампања за дискредитација на политичките и јавните личности во земјите на Источна Европа што се залагаат за развој на добрососедските…