ВИДЕО: Објавена снимка од моментот на експлозијата во Истанбул

Објавено: среда, 29 јуни 2016 во 08:05
Spread the love

Најмалку 28 лица загинаа, а околу 60 други се ранети вечерва при самоубиствни бомбшки напади на истанбулскиот аеродром „Ататурк“, јави Би-Би-Си повикувајќи се на изјава на гувенерот на Истанбулн Васип Шахин.