терористички напад

ВО ЖИВО: Нов крвав терористички напад – на улиците тела заклани од напаѓачите

Најмалку тројца напаѓачи извршиле крвав терористички напад во централен Лондон, во близина на Бороу маркет во градот кој важи за популарно место за ноќни излегувања….


Моментот на терористичкиот напад, напаѓачот мртов (видео)

Шефот на манчестерската полиција Јан Хопкинс изјави денеска дека во експлозијата, која се случи синоќа, на крајот на концертот на Аријана Гранде во Манчестер арена,…


ВО ЖИВО: Крвав терористички напад – Настрадани најмалку 19 деца

Најмалку 19 лица загинаа, а околу 50 се повредени во најмалку една експлозија која одекна на концерт на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, јави…


ВИДЕО: Моментот на експлозија при најновиот терористички напад

Надзорните камери го забележале моментот на страшниот терористички напад на една од станиците во подземната железница во Санкт Петербург во Русија, во кој загинале 14…


Maјката скокна врз Јелена за да ја заштити од експлозијата

Идентификувани се повредените и загинатите во текот на вчерашниот ерористички напад во Санкт Петербург, а според најновите информациите билансот е 14 загинати и 51 лице…


Терористички напад на воена база во Русија

Шест војници загинаа, а десет се повредени во терористичкиот напад на воена база во руската република Чеченија. Моментално се спроведува идентификација на терористите, додека армијата…


ВИДЕО: Ова е терористот кој го окрвави Лондон

Полицијата во Лондон го соопшти името на терористот кој изврши терористички напад во Лондон. Тоа е Абу Иззадеен кој порано го користел името Тревор Брукс….


Младенци планирале бомбашки напад на Ајфеловата кула како прослава на нивниот брак

Во Париз беше спречен самоубиствен напад на Ајфеловата кула кои планирале да го спроведат муслиман и муслиманка по повод “прослава на нивниот брак” .. Тие…


ВИДЕО+18: Протече снимка од нападот во Берлин

Германски Bild дојде до првата видео снимка на која што може да се види моментот кога камионот влетува на Божиќниот пазар во германскиот главен град….


ВИДЕО: Во Турција нов терористички напад

Силна експлозија потресла утрово полициски пункт во местото Џизре во југоисточна Турција, а неименувани полициски извори тврдат дека има загинати и ранети. Телевизијата НТВ јави…