Православните Македонци во сопствена држава не можат да си ги прослават празниците, извесен Фикрет со автомобил влетал меѓу насобраните мештани, меѓу кои имало 20-тина деца, полицијата не реагирала (ВИДЕО)

Објавено: петок, 26 мај 2023 во 06:49
Spread the love

Teжок инцидент се случил вчера во село Секирци, општина Долнени, прилепско кога извесен Фикрет во алкохолизирана состојба со автомобилот влегол во толпа луѓе.

Голем број жители на ова и околните долненски села вчера за Спасовден биле собрани на прослава, кога од нигде никаде дошол извесен Фикрет од село Пешталево и според кажувањето на мештаните, лудувал со автомобилот, а насобраните луѓе бегале да спасат жива глава, ПРЕНЕСУВА ПОРТАЛОТ markukule.mk.

Меѓу насобраните жители имало и дваесетина дечиња, кои преплашени од разбеснетиот возач бегале и плачеле. После тоа организаторите на прославата повикале полиција, а пијаниот возач направил инцидент и пред полициските службеници, удирајќи еден од организаторите со тупаница, на што според кажувањето на присутните, униформираните лица не реагирале.

ПОВЕЌЕ НА МАРКОКУЛЕ.МК