мвр

„Астрономски центар“ крај Прилеп (ФОТО)

Паралелната база за заштита на податоци на Министерството за внатрешни работи крај Прилеп е еден од најспектакуларните објекти изградени во Македонија последниве децении. Во овој…


Заменик командир на „Алфите“ бил со основно, а лажирал дека завршил средно

Заменик командир на „Алфите“ бил со основно, а лажирал дека завршил средно образлование. При проверката во МВР е откриено дека неговата диплома со средно образование…


Кој е кртот што шпионира во МВР?

Автомобилот кој во минатата недела беше опожарен во Автокоманда, откако двајца на мотор фрлија молотов коктел, е доказен материјал во постапка што ја води полицијата…


МВР: Случајот од 29 јуни е расчистен, да не се поттикнува говор на омраза

Министерството за внатрешни работи соопшти дека случајот од 29 јуни е расчистен, а за тоа соодветно ја информирале и јавноста. Апелираат да не се поттикнува говор…


Поради штанцање фалц диплома на вработен во УБК паднаа ректор, директор и инспектор

Кумановската полиција откри случај со фалсификувана диплома за „економист“ на вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) од Меѓународниот Славјански Институт „Гаврило Роанович Державин“…


Суспендиран полицаец кој си товарал вреќи со пипер без да плати

Еден полицаец е суспендиран од работа бидејќи од продавачи на пиперки си земал полни вреќи без за тоа да им плаќа, дознава телевизија 24 од…


Нападнати полицајци во Тетово

Тројца полицајци од Тетово вчера физички биле нападнати при легитимирање на двајца Тетовци. Како што соопшти МВР изутрината околу 2 часот на улицата „Благоја Тоска“…


Поради глобалните терористички закани од страна на Исламска држава, МВР со зајакнати безбедносни мерки во празничните денови

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во пресрет на велигденските празници ќе преземе низа безбедносни мерки и активности, согласно сoодветните оперативни планови за работа, за…


МВР со детали за филмското апсење на познатиот битолчанец

На 07.03.2017 година во 13.30 часот во СВР Битола, В.Б. (42) од Битола, вработен како полициски службеник во СВР Битола, пријавил дека истиот ден околу…


Kатастрофа: Постара жена во Охрид е убиена во обид да биде ограбена

Постара жена вечерва го загуби животот најверојатно при обид да биде ограбена во својот дом, во зграда на улицата Галичица во Охрид. Ohrid1 од свои…