терористи

Скопје небезбеден град, каменуван и ограбен српски автобус, на скршениот прозорец биле пронајдени и траги од крв

Автобус на српски туристички автопревозник утрово бил каменуван сред Скопје, дознава Блиц. Како што им раскажал менаџерот на компанијата, во автобусот се превезувале руски граѓани…


Полициска акција, уапсени припадници на ИСИС во Скопје и Куманово (ВИДЕО)

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал-Секторот за борба против тероризам, насилен екстремизам и радикализам во координација со Агенцијата за национална безбедност, Одделот за…


No Image

Терористички напад во Виена (ВИДЕО)

Австриската полиција ја потврди информацијата за пукањето во центарот на Виена во близина на синагогата и објави дека има многу повредени и жртви. Имаше пукање…


Три лица претепале млад скопјанец во центарот на градот, полицијата го расчистува случајот

На 29.08.2020 во 00,35 часот било пријавено дека во Скопје на ул. „Македонија“ во угостителски објект А.Х.(21) од Скопје бил физички нападнат од три лица….


Нападнати момче и девојка во трговски центар, момчето прободено со нож

Момче се здобило со убодни рани откако било нападнато од три лица во трговски центар во Скопје. „Денес во 03:24 часот во СВР Скопје, 30-годишниот…


Хулигани тепаат македонски деца и се фалат на социјалните мрежи, МВР молчи, молчат и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Снимајќи се повеќе момчиња брутално тепаат момче, па потоа се фалат со своето „дело“ на социјалните мрежи. На видеото не може да се види за…


No Image

МВР со детали за нападот врз македонските деца: Едното дете прободено со нож во грбот, а на другото скината јакна во обид да биде прободено

Непозанти млади лица синоќа во Бутел со нож нападнале две малолетни деца, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден…


Во Скопје прободено со нож уште едно македонско дете (ФОТО)

Вечерва во Бутел кај Зегин физички нападната група на мирни дечиња, со нож во пределот на грбот е прободен 13-годишниот Никола од Бутел, обелоденува Дарко…


No Image

Тирана за влакно избегна терористички напад (ФОТО)

Албанската полиција откри иранска терористичка ќелија, која планирала терористички напад во Албанија, денот на Празникот на “Султан Невруз“. „Балканвеб“ јавува дека генералниот директор на Државната…


Видео: Терорист уби пет жени во црква

Руската полиција ја откри снимката од безбедносните камери на која се гледа како 22 годишниот Калил Калилов отвора оган од пушка врз две жени кои…