Овој пијалок го спречува ракот и го забрзува метаболизмот

Објавено: петок, 24 март 2017 во 11:10
Spread the love

Опра дошла до совршен рецепт за здрав пијалок кој и` помогнал да го исчисти телото од отровите.

Овој корисен пијалок по рецепт на доктор Оз содржи сè што ви е потребно за совршено здравје, а Опра Винфри не го започнува утрото без него.

Потребни состојки:

» 2 јаболка со средна големина

» 3 стебла целер

» 1 краставица

» Изрендан ѓумбир (корен од 2.5 цм)

» Половина лимон со кора (можете да ја изрендате)

» 1 лимета со кора (можете да ја изрендате)

» 150 грама магдонос

» 60 грама спанаќ