здравје

Чај, туршија и лук: Природни лекови за чести зимски инфекции

Во зима, честопати сме погодени од воспаление на мочниот меур, бубрезите или болки во грбот, еве како да се справите со нив! Различни работи се…


11 работи кои го уништуваат вашиот имунитет и вашето здравје

Во текот на овие денови, можеби повеќе од кога и да е, важно е да повнимаваме да не го нарушиме нашиот сопствен имунитет. Ова се…


Гушкањето крави е новиот светски тренд

Светот денес е полн со нови трендови создадени за смирување на умот и телото. Новата практика доаѓа од Холандија, а станува збор за гушкање крави…


Костените се извор на здравје

Слатки, вкусни и популарни, станува збор за костените кои се високовредни енергетски плодови. Искористете ја сезоната и снабдете се со витамини и минерали кои нема…


Природни начини за детоксикација

Ако постојано се чувствувате уморно и тешко, без оглед на тоа дали работите напорно или не, тогаш време е за промени во вашите навики. На…


Седум зачини и билки во борбата против ракот

Благодарение на нивните антиоксидантни дејства, зачините како нане, чили пиперките, лук и ѓумбирот докажано дејствуваат како превенција, но исто така помагаат во лекувањето на пациентите…


Десет симптоми кои укажуваат дека имате црн дроб

Црниот дроб игра важна улога во метаболизмот. Тој врши над 500 функции во организмот, како регулација на нивото на шеќер во крвта, формирање на одбранбени…


Ученици ја открија мрачната вистина за Wi-Fi мрежат

Ученици од 9-то одделение ја открија мрачната вистина за Wi-Fi мрежата „На сите ни било тешко да се сконцентрираме на училиште ако сме спиеле со…


Винамавајте: И ноктите можат да откријат рак на кожа

Ако забележите затемнета линија под ноктите, без разлика колку е бледа, веднаш одете на преглед. Иако „скриениот меланом“ се јавува многу поретко, нема причина да…


Еликсирот на д-р Жан Митрев кој го штити целиот организам

Поради напнатото секојдневие и брзиот животен стил на сите ни е потребно од време на време чистење на целиот организам и негово зајакнување. Овој еликсир…