Избор на уредникот

Мајка ја намамила ќерка си во заседа, па роднините ја убиле, родителите Пакистанци и замерувале дека има дечко Италијанец (ФОТО)

Италијанските медиуми ја објавија СМС-пораката што мајката на исчезнатата 18-годишна Саман Абас ѝ ја испратила на својата ќерка со цел да ја намами да се…


Мечка видена во скопско (ВИДЕО)

На социјалната мрежа „Фејсбук“, планинари од ПК Македон од Скопје објавија снимка во која се гледа мечка во близина над скопското село Побожје. Мечката била…


Стојко Пауновски, единствен политичар и функционер од редовите на сите политички партии кој покажа достоинство, Заев најави негово разрешување

Иако вчера беше „прозван“ од премиерот дека мора да ги почитува одлуките на владата што се однесуваат на „распределбата“ на таканараечените рамковни, директорот на Државниот…


Пентагон: Протечената снимка на НЛО е реална (ВИДЕО)

Американското Министерство за одбрана (ДОД) потврди дека протечените фотографии и видео од „неидентификувани воздушни појави“ направени во 2019 година се навистина легитимни слики на необјаснети…


Уапсен 15-годишник со потекло од Македонија, се заканувал дека ќе ја разнесе катедралата во Виена

Австриската полиција уапси 15-годишен Австриец со македонско потекло кој се заканувал со терористички напад во центарот на Виена, пишуваат австриските медиуми. Малолетникот, бидејќи не добил…


Седат Пекер слободно се шетал на кеј заедно со обезбедувањето (ВИДЕО)

Седат Пекер често шетал и низ центарот на градот Скопје. За тоа говорат и видеата поставени на неговиот Јутуб канал каде тој не криел дека…


Доктор Марковски: Со 10 илјади вакцини не можеме да ја решиме пандемијата во земјава

Доктор Вело Марковски вечерва во „Само вистина“ во Канал 5 телевизија истакна дека власта нема ниту оперативен план ниту стратегија за пандемијата, а со 10…


Апасиев: Овој попис е за отпис на Македонците

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека во време на пандемија не треба да се прави попис. Тој на Канал 5 изјави дека ниту една…


Вистината за НЛО ќе се дознае до први јуни: Поранешниот шеф на американското разузнавање откри застрашувачки информации

Рокот од 180 дена даден во декември, кога тогашниот американски претседател Доналд Трамп го потпиша указот, истекува наскоро. Извештајот на Пентагон и разузнавачките служби за…


Мистерија: Нешто ја труе крвта кај заразените со ковид-19

– Тоа што го гледаме во крвните слики ни дава еден вид насетување што покажува дека се случува некаков силен воспалителен процес во организмот. Но…