Затворен за сообраќај мостот на Босфор – Опасност од нов терористички напад

Објавено: вторник, 15 март 2016 во 16:24
Spread the love

Мостот на Босфор во Истанбул е затворен денеска за сообраќај поради сомнително возило.

Си-Ен-Ен-Турк јави дека се гледаат неколку бели автомобили паркирани зад возило на мостот, недалеку од европскот брег.

Експерти за деактивирање бомби се во близина на сомнителниот автомобил. Мерките за безбедност се зголемени во Турција по самоубиствениот напад во Анкара во кој во неделата загинаа 37 луѓе.