(ВИДЕО) Русите направија одело отпорно на бомби

Објавено: четврток, 16 јуни 2016 во 15:40
Spread the love

Рускиот претседател Владимир Путин сака да ја покажува својата сила и мускули, а фотките на кои јава коњи без маица станаа хит на интернет.
Но, ниту тој не може да се спореди со Русинов, кој ладнокрво минува низ поле додека околу него експлодираат бомби.

Имено, Русите го демонстрираа новото воено одело за кое велат дека е речиси неуништиво. Оделото може да издржи експлозии и оган, но останатите детали не сакаат да ги споделат.

Го произвела руска компанија која ги дизајнира и произведува разни high-tech опрема за руската војска.

Рускиот политичар Дмитриј Рогозин обајви на својот Фејсбук профил снимка од тестирањето на ова одело.

„Терминатор е нула! Ова се наши жени. Замислете само што мажите би можеле да направат!“, напиша Рогозин.