Видео: Индиец со голи раце „истиснал“ две јариња од стомакот на питон

Објавено: петок, 15 јануари 2016 во 15:03
Spread the love

Еден земјоделец од јужниот дел на индиската сојузна држава Керала успеал со голи раце да истисне две јариња од стомакот на една змија-питон. 

змија

Како што јави британскиот весник „Дејли Мејл“, храбриот Индиец успеал да го спаси само едното јаре, додека другото веќе било задушено кога го истиснал од опасната ѕверка.

Јарињата се еден од главните извори на приходи на жителите во јужниот дел на Керала, па тие не се откажуваат така лесно од овие животни, што може да се види и од снимката за храбриот подвиг на индискиот змјооделец која е објавена на социјалните мрежи.