Uncategorized

Членови на семејството на Сашо Мијалков повикани на информативен разговор

Членови на семејството на Сашо Мијалков, како и неговото обезбедување се повикуваат на информативен разговор, велат за МИА од Министерството за внатрешни работи. Поранешниот шеф…

Повеќе

No Image

Семејството бара помош: Исчезнат е Зоранчо

57-годишниот Зоранчо Шуманов од Штиш се води за исчезнат, а неговите пријатели бараат помош преку социјалните мрежи. -Исчезнато е машко лице од Штип, Зоранчо Шуманов…


No Image

ВИДЕО: Швајцарски „Блиц“ објави за тетовската мизерија на чистење на улиците

Чистењето на улиците во Тетово стигна и до угледниот швајцарски „Блиц“. На видеото се гледа како вработен во ЈП за патишта како стои во задниот…


Св. Атанасиј, борецот за вистинско православие

Пренос на моштите на Свети Атанасиј Велики На денешен ден се празнува преносот на неговите мошти и чудата произлезени од нив. А животот и подвигот…


Владата ќе субвенционира вградување автогас во 600 автомобили

Тоа што треба да биде голема вест од Министерството за економија е дека државата ќе учествува со 18.000 денари во трошоците за вградување автогас или…


По Соња плачат и Срби и Албанци: Од корона почина една од најдобрите докторки на Косово

Од корона почина Соња Ракочевиќ, една од најдобрите докторки  на Косово. Таа имаше 48 години беше педијатар и кај неа се лечеа и Албанци и…


Ова е најубавата жена на светот за 2020-та година и моментално го отслужува својот воен рок (ФОТО)

Ова не ѝ е првпат да се најде на листата на најубави жени на светот. Пред две година го зазеде третото место, минатата година второто,…


Стравичен масакр: Прво ја убил сопругата и двата сина, а потоа сам си пукал во устата

Страшна трагедија се случи доцна синоќа кај Косовска Витина кога маж ги уби сопругата и синовите, а потоа се самоуби. Четири лица беа убиени со…


No Image

Абазовиќ: Ми нудеа 21 милион евра да сменам страна

Лидерот на Граѓанското движење УРА во Црна Гора, и новиот потпретседател на црногорската влада Дритан Абазовиќ кажа дека е точно дека му биле понудеми 21…


No Image

Саша Ковачевиќ го затвора својот ресторан, единствено жалам за луѓето кои работат таму, што немаат никаков приход

Познатиот пејач Саша Ковачевиќ има свој ресторан во Белград, но како и многу угостители за време на пандемијата од коронавирусот, така и познатиот пејач беше…