ВИДЕО: Хуман гест кој ќе ви ги стопли срцата

Објавено: понеделник, 11 јануари 2016 во 14:45
Spread the love

Хуман гест кој ќе ви ги стопли срцата. Овој човек направи добро дело, а видеото го обиколи светот.

human

Човекот се возел во метрото, кога забележал бездомник кој носел само пантолони.

Тој станал, ја соблекол својата блуза и му ја дал на бездомникот.

Видеото беше споделено во петокот, а досега има речиси 10 милиони прегледи.

Погледнете го и вие видеото.