Драма во аптека во Скопје – Се заканувал дека ќе ја зарази со СИДА ако не му даде „вијагра“

Објавено: понеделник, 11 јануари 2016 во 14:09
Spread the love

Непознат сторител синоќа околу 18.30 часот извршил разбојништво над вработена во аптеката „Виола“ во трговскиот центар Буњаковец во Скопје, при што одзел 4.660 денари од дневниот промет и четири кутии „Вијагра“.

kr

МВР соопшти дека сторителот кога влегол во аптеката со шприц и се заканил за вработената дека ако не му даде пари ќе го употреби и ќе ја зарази со сида. Откако ги земал парите,  побарал и таблети вијагра. Кога ги зел и таблетите излегол и се упатил во правец на Универзална сала.

Се презземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.