ВИДЕО: Путин тренира со Руската џудо репрезентација во Сочи

Објавено: понеделник, 11 јануари 2016 во 15:05
Spread the love

Претседателот на Русија, Владимир Путин, претходниот петок ја посети Руската џудо репрезентација и имаше можност да тренира со нив во една спортска сала во олимпискиот град Сочи.

Не е спорно дека Путин е мајстор во овој спорт и има црн појас па затоа беше во спаринг со Тренерот на Националниот тим на Русија , Езио Гамба и една непозната за нас џудистка, репрезентативка на Русија.

Погледнете го видеото од џудо спарингот на Путин :