(ВИДЕО 18+) Експлозија и трупови: Терористите во Сирија се во шок

Објавено: петок, 12 февруари 2016 во 12:57
Spread the love

Сириските терористи размножија видео на кое се гледа воздушен удар во утврдувањата на бандитски формации. На кадрите снимени од еден од терористите, воен авион бомбардираше позиции на нелегалните вооружени формации во Сирија. Камерата се вклучува секунда пред експлозијата, се слуша свиреж на летачката бомба и грмотевицата на експлозијата. Исплашениот оператор-терорист во кренете несакајќи ги снима последиците од воздушниот удар и открива трупови на џихадисти.Исплашен до смрт тој почнува да изговара верски повици.

Видеото е објавено во една од најголемите социјални медиуми, ги користат терористите. Датумот и местото на случката не се познати. Во меѓувреме одред на сириската отпор нападне команден пункт на терористите од ДАЕШ во градот Абу Кемал на границата со Ирак  и ликвидира 22 терористот, вклучувајќи и водач на групата Абу Јасер, соопшти РИА Новости, повикувајќи се на сириски воен извор. Според зборовите на изворот во средата сириските војници  ликвидирале уште 25 други терористи од ДАЕШ во градот Дејрез Во текот на нападот биле уништени  исто неколку возила, на кои биле монтирани митралези, како и камион со артилериски топови.