Ужасна исповед: Се разбудив и сфатив дека соседот ме силува на креветот

Објавено: понеделник, 20 јуни 2016 во 12:54
Spread the love

22 годишната Џесика Доналд од Њукасл, Англија отишла кај својот пријател Глен Милс како би поразговарале, но заспала на неговиот кревет. Кога ги отворила очите, сфатила дека е потполно гола, а 31 годишниот бил над неа.

Глен го снимал и фотографирал овој стравичен напад, додека жртвата спиела, а Џесика вриштела и го молела Глен да се тргне од неа, пробала да го бутне, но тој игнорирал се. Ја ослободил откако ја силувал. Џесика некако собрала сили и отишла во својот дом. Се срушила на под и заплакала, а подоцна викнала полиција.

„Она што ми се случи ме погоди многу, но ми е драго што повикав полиција“, вели мајката на 3 годишно дете. „Сакам да ги предупредам другите девојки да бидат внимателни. Ова може да му се случи на секого. Одењето во полиција беше застрашувачки, а поголемиот број од жртвите се плаши дека полицијата нема да им верува. Полицијата ваквите напади ги сфаќа озбилно. Сега Глен е осуден и чувствувам дека можам да продолжам понатака“, вели Џесика и додава.

„Кога се разбудив бев целосно гола, а облеката беше покрај мене. Бев свесна што се случува, но не можев ништо да направам. Му велев да престане, но тој не ме слушаше. Не можем ништо затоа што е поголем и појак од мене. После седеше како ништо да не се случило. Се чувствував ужасно, безвредно.

Глен е осуден на 6 години затвор и доживотно ќе биде запишан во регистарот на сексуални престапници.