Денес и утре до 39 степени, од среда пад на температурата

Објавено: понеделник, 20 јуни 2016 во 12:38
Spread the love

Претежно сончево и повторно многу топло време најавуваат метерололозите во наредните денови.

Температурата ќе биде највисока денеска и утре, долж Повардарието до 39 степени, а од среда ќе има пад за два до три степени.

УВ индексот е висок и изнесува 8.