Терористички напад на воена база во Русија

Објавено: петок, 24 март 2017 во 10:04
Spread the love

Шест војници загинаа, а десет се повредени во терористичкиот напад на воена база во руската република Чеченија.

Моментално се спроведува идентификација на терористите, додека армијата се обидува да ја деминира целата територија на воениот град.

Руската ФСБ претходно изјави дека силите на Руската национална гарда се распоредени во северниот дел на Кавказ, за да извршуваат контратерористички операции.