скопје

Скопје небезбеден град, каменуван и ограбен српски автобус, на скршениот прозорец биле пронајдени и траги од крв

Автобус на српски туристички автопревозник утрово бил каменуван сред Скопје, дознава Блиц. Како што им раскажал менаџерот на компанијата, во автобусот се превезувале руски граѓани…


Шилегов: Ние не спиеме, Скопје наскоро ќе има автобуско метро

Не спиеме, Скопје дефинитивно ќе има БРТ, објави градоначалникот Петре Шилегов на Фејсбук, најавувајќи го проектот „трамвај со гумени тркала“, односно автобуско метро. Не спиеме,…


Закани во автобус на ЈСП по опомена да стават маски: „Ќе сечам глави и ќе ве ставам во киселина“, вие сте неверници ние сме верници (ВИДЕО)

Две лица, патници во автобус на ЈСП се возеле без маски, а кога добиле опомени од останатите патници почнале да се однесуваат агресивно. За време…


ВАРВАРИЗАМ: Парк шумата во Гази Баба ја претвораат во депонија

На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од Парк Шумата Гази Баба каде просторот – во близина на детско игралиште – некој се обидува да го…


Законот за јазици донесен од македонски пратеници на дело: Арачиновец му вели на полицаец, да све разбирам, ама не сакам да зборам македонски! (ВИДЕО)

Интересна ситуација објавил на Фејсбук граѓанин од Арачиново (ја пренесуваат повеќе други граѓани) кој додека разговара со полицаец на плоштадот Македонија во Скопје му вели дека го разбира…


Мафијашка држава: Бентли влета на скопскиот плоштад луѓето почнаа да бегаат од страв (ВИДЕО) !!!

На социјалните мрежи кружи видео снимка на која се гледа како еден автомобил од марката Бентли, поминува на среде поставените украси на плоштадот „Македонија“ каде…


Три лица претепале млад скопјанец во центарот на градот, полицијата го расчистува случајот

На 29.08.2020 во 00,35 часот било пријавено дека во Скопје на ул. „Македонија“ во угостителски објект А.Х.(21) од Скопје бил физички нападнат од три лица….


Професорот Трифуноски тврдел дека нема ниту една фамилија Албанци чие потекло не е доселеничко

Ексклузивни сознанија од истражување за потеклото на албанското население во Скопје и околината Во сеопфатни длабоки двегодишни архивски и теренски истражувања низ населбите во Скопско…


Малолетници се тепале во автобус во скопски Бутел, еден од насилниците пред два месеци прободе момче со нож

Вчера околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус бр. 57, кој сообраќал на релација Радишани – Бутел, на ул.„Александар Урдаревски“, поради…


Шверцерите сред Скопје тепаат деца, граѓаните повикуваат на зголемено полициско присуство или самоорганизирање (ВИДЕО)

Пред два дена на инстаграм-профилот puls.podzemlja се појави страшно видео снимено во центарот на Скопје, во кое се гледа како група од неколку момчиња физички…