мигранти

Деца на мигранти тепале момче од класот, бидејќи јадело свинско месо

Нашиот син е четврто одделение и постојано е малтретиран. Го измачувале, го тепале и шутирале, бидејќи е Германец. Му викале дека е германска свиња. Во…


“Престанете да прифаќате мигранти – Европа внесува граѓанска војна во своите граници”

Палестинско-Белгискиот експерт за џихад Монтасер Ал Де’ емех испрати сериозно предупредување во холандскиот весник “De Telegraaf”. Тој порачува дека Европа внесува цивилна војна на своја…


Мигрантите тргнале во судир со мачети, шипки и цевки

Полицијата во Дуисбург не навела детали за националната припадност, велејќи дека меѓу приведените имало луѓе со германско, турско и либанско државјанство. Уште не се знае…


ВИДЕО: Европа умира – Мигрантите стануваат нови Европјани

Според извештај на Евростат, до 2080 година Италијанците може да исчезнат затоа што бројот на жители во оваа земја се намалува. Во следните 60 години,…


Полската премиерка: Не прифаќаме бегалци, не сакаме да ни се случи Лондон

Полската премиерка Беата Шидло изјави дека нејзината земја нема „да подлегне на уцените од Европската Унија да прими бегалци од Блискиот Исток и од Африка“….


ВИДЕО: Се остварија предвидувањата на Трамп – Мигрантите направија вистински погром

Мигранти направија  вистински погром во Шведска. До судирите дошло во предградие на Стокхолм, каде живеат претежно странци. Според соопштението на полицијата во Стокхолм, во немирите…


Шведски полицаец проговори за пеколот кој го создаваат мигрантите

Шведскиот полицаец  Питер Шпрингаре крена голема прашина говорејќи за јавната тајна околу криминалот кој секојдневно го создаваат мигрантите во Шведска. На својот Фејсбук профил објави…


Француска телевизија го прикажа Балканот во нови граници

Француската државна телевизија France 2 во кадри, емитувани во врска со миграциската криза и мигрантите во Србија, покажа карта на Балканот, на која територијата на…


No Image

Снимени се мигрантите кои сакаа да украдат бебе во Србија

Неколку минути пред да се обидат да го киднапираат бебето, мигрантите биле снимени со безбедносна камера во близина на менувачница, каде што четири од нив…


ВИДЕО: Мигранти групно силување пренесувале преку Фејсбук

Тројца мажи биле уапсени поради сомнение дека силувале девојка во шведскиот град Упсала, и овој грозен чин го пренесувале на Фејсбук. Според пишувањето на шведскиот…