мигранти

ВИДЕО: Мигрантите успеаа накратко да заземат еден ферибот во Кале

Повеќе десетина мигранти успеаа во текот на вчерашните манифестации во Кале, организирани за нивна поддршка во градот, да заземат еден ферибот во пристаништетот во Кале, јавува…


Прекинат транспортот на мигранти на македонско-грчката граница

Според информацијата од Регионалниот центар за управување со кризи, во привремениот транзитен центар за бегалци во Гевгелија моментно има од 350 до 400 мигранти кои…


(ВИДЕО) Улична војна во Холандија: Протест на граѓаните против мигрантите

На масовниот антимиграционен собир во малиот холандски град Хеш избија вчера судири бидејќи полицијата почна да растерува околу 1000 учесници на маршот против отворањето на…


Се обиделе да ја силуваат на улица – нов сексуален напад од мигранти

Видео снимка која се појави на Интернет покажува како мигрантите сексуално злоставуваат девојки на улиците во Шведска. Девојката уплашено се обидува да им објасни дека…


На мигрантите во Германија им е забранет влез на затворен базен- сексуално вознемнирувале жени

На машките мигранти нема да им биде дозволен влез во затворениот општински базен во германскиот град Борнхајм, по серијата инциденти во кои жени се пожалиле…


ВИДЕО: Германците се одмаздуваат и тепат мигранти во Германија

Германците ја презедоа правдата во свои раце. Вистинска војна се одвива во Келн, која е последица на мигрантското дивеење врз жените во овој град. Граѓаните…


No Image

Вознемирувачко видео од силувањето на жените во Келн, врескаат и молат за помош

За време на новогодишниот дочек, во полицијата во Келн пристигнале рекордни 120 пријави за сексуален напад. Во ноќта меѓу 31 декември и 1 јануари, во…