џихадисти

„Франс соар“: Група снајперисти Албанци се приклучија на џихадистите во Сирија

Група снајперисти Албанци се приклучиле на џихадистите кои се борат во Идлиб, Сирија, објави „Франс соар“ (France Soir). Според весникот Албанците објавиле и подолго видео…


Џихадистите од Исламската држава порачаа: Америка ја води идиот!

Од најозлогласената терористичка организација на светот – Исламската држава, порачаа дека Соединетите Американски Држави се „дават“ и дека „ги води идиот“. Станува збор за прв…


No Image

Вознемирувачко видео: Обуката на подмладокот на исламистите – Убиваат сурово и без милост!

Во болното пропагандно видео кое го претставила Исламската држава, се гледаат деца војници како ловат заробеници и ги убиваат во една напуштена зграда. “Лавчињата на…


Паника во Европската Унија: Терористите пристигнуваат преку Балканот!

Безбедносните служби во државите на Европската Унија се ставени на готовс поради големиот број на терористи кои што преку Балканот пристигнуваат од Сирија и Ирак….


ВИДЕО: Храбриот Србин скокна пред ножот и спречи трагедија

Србинот Милован Богуновиќ (45), со потекло од Босна, си поигра со сдбината и стана славен во Германија каде се најде на насловните страни откако во…


Морбидно сведоштво: Џихадистите играа фудбал со отсечени глави на Србите

Францускиот филозоф Данијел Шифер сведочи дека во Босна и Херцеговина бил сведок на создавањето на Ал Каеда, на Исламска држава и на стравични злосторства врз…


ВИДЕО: Фрлање бомби врз џихадистите на ИСИС

Ирачката војска го ослободи аеродтомот во Мосул, кој до вчера го држеа џихадистите на Исламска држава (ИСИС, Даеш). На снимката се гледа како ирачките сили…


“Џихадистите ќе бидат протерани од Блискиот исток, а ново седиште планираат да направат на Балканот”

Исламската држава е во сè подредена положба на Блискиот исток, благодарение на акциите на Русија и сириската војска во Сирија, како и ирачката војска и…


Германските служби откриваат: Пред Србинот Бобан се треселе и џихадистите

36-годишниот Србин Бобан Симеоновиќ, кој го користи името Абдул Рахман, во ислам преминал пред четири години, а станал еден од најфанатичните џихадисти во Германија, пишува…


Во Албанија пристигнаа уште 155 муџахедини

Во Албанија во четвртокот пристигнаа уште 155 ирански муџахедини, кои во согласност со договорот на Тирана со Вашингтон ќе бидат сместени во неколку приватни објекти….