деца

Мајка на 16 деца признала дека воопшто не сакала деца: Сопругот ме убеди (ВИДЕО)

Џени и Реј Бонел се родители на најголемото австралиско семејство и често зборуваат за своите искуства. Имено, имаат 16 деца и тврдат дека сакаат уште….


Италијански обвинител тврди дека мафијата шверцува деца од Косово,

Италијанскиот обвинител за малолетници во Трст Леонардо Тамборини крена тревога неделава поради трговијата на деца од Косово и нивното злоупотребување.Тој укажа дека е крајно време…


No Image

Во центарот на Скопје повторно нападнати и ограбени деца, МВР не може или не сака да се справи со обични хулигани и насилници

Во полициската станица Центар вчера во 20.15 часот, А.Г.(45) од Скопје пријавила дека околу 18.50 часот на ул.„11 Октомври“ во паркот „Жена борец“, три лица…


„Ова е Божји благослов“: Тие се едно од најголемите семејства на светот, имаат 19 деца и планираат уште (ФОТО)

Џил и Кели Бејтс од Тенеси имаат едно од најголемите семејства во светот – тие имаат 19 деца (9 синови и 10 ќерки) и 9…


Истражување во 23 земји: Телевизорот и компјутерот водат до послаби оценки в училиште

Анализа заснована врз 58 различни истражувања од 23 земји, открива дека времето минато пред телевизор или компјутер со видеоигри води до пониски оценки в училиште….


„Драга Грета, ти имаш среќа, српските деца на Косово ја немаат“

Италијанскиот хуманитарец Стефано Павези на Фејсбук објави фотографии од српски деца на Косово со порака до 16-годишната шведска активистка Грета Тунберг. Павези, кој е и член…


„Правда за жртвите од Смилковско езеро“- најавен протест за утре во 13 часот

Правда за Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски, Кире Трпковски и Борче Стевковски! Ова е пораката која се испраќа на социјалните мрежи, со најавата за…


Денешните деца рано започнуваат да пуштаат „боцки“

Људмила Федоровна Ермакова, православен психолог Доколку во минатото манифестираната детска суровост беше сметана за ретка појава, во последно време, тоа за жал преминува во нова…


39 годишна жена родила дури 44 деца

Во централна Уганда, во селото Кабимбири живее Марјам Набатанзи, 39 годишна жена која можеби го држи светскиот рекорд за најмногу деца, бидејќи досега родила дури…


Родители внимавајте: Деца на возраст од само 13 години се веќе на рехабилитација од паметен телефон

Според истражување, просечната возраст на која децата добиваат свој паметен телефон е седум години… Деца кои одбиваат да ги спуштат долу своите телефони е проблем…