Бизнис

Oва се најбогатите луѓе во светот во 2016-та

Бил Гејтс и натаму не го напушта првото место на листата за најбогати бизнисмени во светот. Меѓу останатите милијардери, на листата се најде и една жена и двајца браќа.

Еве како изгледа во моментов распоредот на Топ 10 најбогати бизнисмени:

1. Бил Гејтс – 76,6 милијарди

2.Амансио Ортега – 67,1 милијарди

3. Ворен Бафет – 59,9 милијарди

4. Џеф Безос – 50,4 милијарди

5. Kaрлос Слим – 48,7 милијарди

6. Лери Елисон – 43 милијарди

7. Марк Закерберг – 41,6 милијарди

8. Чарлс Кох – 39,7 милијарди

9. Дејвид Кох – 39,7 милијарди

10. Лилиен Бетенкорт – 36,5 милијарди.

Поврзани вести

Back to top button