Мигранти се обиделе да силуваат Русинка – набргу зажалиле поради тоа

Објавено: понеделник, 15 февруари 2016 во 20:27
Spread the love

Веќе неколку недели се пишува за силувања на европејки од страна на мигрантите низ западнаЕвропа. Но, за разлика од западна Европа, на руска територија не се толерираат сексуални напади. Русинките важат за едни од најсилните жени во светот, а последниот инцидент го потврдува тоа. Во градот Мурманск во локална дискотека, пијани мигранти почнале да ги „задеваат“ девојките. Тоа не поминало добро за нив, па добиле ќотек и од присутните во дискотеката и од полицијата. 18 мажи завршиле во болница, а 33 во притвор.

Полицијата не сака да даде детали за случајот, а инцидентот е многу коментиран на социјалните мрежи. Според коментарите на друштвените мрежи, мигрантите се обиделе да побегнат и да се сокријат, но Русите им одржале лекција. Да не дошле голем број на полициски сили, нештата можеле да ескалираат, пренесува веб сајтот “ТhisisEngland”. За мигрантите било кобно тоа што, полицијата не била ништо повеќе толерантна спрема нив.

Иако ги посоветувале локалните Руси да не ги линчуваат непристојните мажи и тие тивко се придружиле на оваа „едукација”, пренесува сајтот “News.li”.

„Добредојдовте во Русија. Воодушевени сме што имаме посетители, но не смеете да заборавите, вие сте овде само гости”, рекол еден од учесниците во овој инцидент.