Фотографии стари речиси 100 години предизвикаа невидена зачуденост: Путин е митско суштество?

Објавено: четврток, 17 декември 2015 во 09:36
Spread the love

Фотографија стара речиси сто години протече во јавноста и предизвика невидена еуфориуја помеѓу луѓето со бујна фантазија.

putin-foto

На фотографијата од 1920 година се наоѓа руски војник кој неодоливо потсетува на Владимир Путин. Но тоа не е се, во збирката има уште една фотографија од 1941 на која се наоѓа исто така војник кој изгледа како рускиот претседател.

Фанатичните следбеници на претседателот после се заклучиле само едно – Путин е бесмртен!

Рускиот претседател кој во својата земја ужива огромна популарност има 63 години, а се уште е во добра форма. Пред неколку години „повози“ борбен авион, оваа година управуваше со подморница, а роденденот го прослави играјќи хокеј на мраз. Тоа е само уште еден доказ, велат некои, дека Владимир е вампир.