ФОТО: Дрво смачка автомобил Скопје

Објавено: понеделник, 7 март 2016 во 12:20
Spread the love

Силниот ветер во Скопје собори дрво кај трговскиот центар Лептокарија. Дрвото падна врз автомобил на паркингот, кој остана оштетен на целата предна страна.

Според денешната временска прогноза, ќе дува умерен до засилен повремено јужен ветер, кој на места ќе достигнува брзина до 80 км/час.

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам