Битолчанец силувал Албанка

Објавено: вторник, 19 април 2016 во 13:16
Spread the love

СВР Битола поднесе кривична пријава против Г.А. (22) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

На 05.04.2016 година во 14.00 часот во село Мусинци, општина Могила, пријавениот со употреба на физичка сила извршил полови дејствија врз 29 годишна девојка од Р. Албанија со живеалиште во село Мусинци.