терористички напад


Терористички напад на воена база во Русија

Шест војници загинаа, а десет се повредени во терористичкиот напад на воена база во руската република Чеченија. Моментално се спроведува идентификација на терористите, додека армијата…

ВИДЕО: Во Турција нов терористички напад

Силна експлозија потресла утрово полициски пункт во местото Џизре во југоисточна Турција, а неименувани полициски извори тврдат дека има загинати и ранети. Телевизијата НТВ јави…