сабота, 21 октомври 2017

терористички напад

london

ВО ЖИВО: Нов крвав терористички напад – на улиците тела заклани од напаѓачите

Најмалку тројца напаѓачи извршиле крвав терористички напад во централен Лондон, во близина на Бороу маркет во градот кој важи за популарно место за ноќни излегувања. Напаѓачите, според кажувања на сведоци, пирот го извршиле со големи…


teroristicki napad

Моментот на терористичкиот напад, напаѓачот мртов (видео)

Шефот на манчестерската полиција Јан Хопкинс изјави денеска дека во експлозијата, која се случи синоќа, на крајот на концертот на Аријана Гранде во Манчестер арена, загинаа 22 лица, а 59 се повредени. Меѓу загинатите има…


terorizam

ВО ЖИВО: Крвав терористички напад – Настрадани најмалку 19 деца

Најмалку 19 лица загинаа, а околу 50 се повредени во најмалку една експлозија која одекна на концерт на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, јави Ен-Би-Си њуз, повикувајќи се на полициски извори. Британската премиерка Тереза…


terorizam

ВИДЕО: Моментот на експлозија при најновиот терористички напад

Надзорните камери го забележале моментот на страшниот терористички напад на една од станиците во подземната железница во Санкт Петербург во Русија, во кој загинале 14 лица, а повеќе до 40 биле повредени. Луѓе од вкупно…


majka i jelena

Maјката скокна врз Јелена за да ја заштити од експлозијата

Идентификувани се повредените и загинатите во текот на вчерашниот ерористички напад во Санкт Петербург, а според најновите информациите билансот е 14 загинати и 51 лице повредено. Меѓу загинатите е и Ирина Медиантсева (50), позната руска…


napad-cecenija

Терористички напад на воена база во Русија

Шест војници загинаа, а десет се повредени во терористичкиот напад на воена база во руската република Чеченија. Моментално се спроведува идентификација на терористите, додека армијата се обидува да ја деминира целата територија на воениот град….


terorist

ВИДЕО: Ова е терористот кој го окрвави Лондон

Полицијата во Лондон го соопшти името на терористот кој изврши терористички напад во Лондон. Тоа е Абу Иззадеен кој порано го користел името Тревор Брукс. Тревор Ричард Брукс е роден на 18 април 1975 година…


ajfelova kula

Младенци планирале бомбашки напад на Ајфеловата кула како прослава на нивниот брак

Во Париз беше спречен самоубиствен напад на Ајфеловата кула кои планирале да го спроведат муслиман и муслиманка по повод “прослава на нивниот брак” .. Тие сакале да стапат во брак и покрај тоа што се…


berlin-napad

ВИДЕО+18: Протече снимка од нападот во Берлин

Германски Bild дојде до првата видео снимка на која што може да се види моментот кога камионот влетува на Божиќниот пазар во германскиот главен град. На снимката која што е направена од еден автомобил кој…


teroristicki napad

ВИДЕО: Во Турција нов терористички напад

Силна експлозија потресла утрово полициски пункт во местото Џизре во југоисточна Турција, а неименувани полициски извори тврдат дека има загинати и ранети. Телевизијата НТВ јави деа возила на брза помош се испратени на местото на…