Видео

No Image

Најтврдоглавите сопственици: Им нуделе милиони да се преселат, но не сакале (ВИДЕО)

Кога започнала масовна изградба на згради, многу сопственици на куќи се откажале од своите домови во замена за пари или неколку станови, но не и…

Повеќе

Полиција растури забава во Белград, во клубот имало 700 луѓе (ВИДЕО)

“Го празниме клубот веќе половина час. Толпата е толку голема што на луѓето им треба многу време да го напуштат. Имаше околу 30-40 луѓе пред…


No Image

Немале пари за Ферари, па си направиле сами! (ВИДЕО)

Две момчиња од Виетнам решиле сами да си направат Ферари. Како што изјавиле за локалната Телевизија, тие премногу посакувале ваква кола но немале толку пари…


Комуналци во брза акција спасиле 10 годишно девојче од педофил (ВИДЕО)

Малата Џалиса Лазал била киднапирана од семејната куќа во Луизијана, САД, во неделата меѓу 13 и 14 часот, а полицијата, апелирајќи дека девојчето е во…


Една од најубавите глетки: Мечка трча по падините на Шар Планина (ВИДЕО)

На социјалната мрежа Инстаграм се појави видео според кое е пронајдена една од најубавите и ретки глетки на Шар Планина. На видео снимката, како и на…


Цела колонија на пчели ја пренесе на својата рака (видео)

Еден доминикански пчелар е снимен како пренесува колонија пчели на необичен начин. Имено, целосно опуштено, младиот човек одеше по улицата додека илјадници инсекти му ја…


No Image

Русинката Маша пее песна на македонски јазик, слушнете ја „Дали ти ќе дознаеш“ (ВИДЕО)

Македонската музичка сцена и тоа како има потреба од нови имиња кои ќе ја освежат и ќе создадат нешто ново и поинакво од она што…


Манијак се соблекува пред жени во Скопје (ВИДЕО)

На социјалната мрежа „Фејсбук“ изминатите денови е креирана група која го носи насловот „Манијакот од Влае“.  На снимките кои се објавени во групата може да…


ЈАПОНСКИ ОПЕРСКИ ПЕЈАЧ ПЕЕ МАКЕДОНСКИ ПЕСНИ: Котецу по „Македонско девојче“ сега ја пее „Ако умрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Македонскиот оперски пејач Благој Нацоски неодамна објави видео од неговиот јапонски колега Казухиро Котецу, која ја пееше позната македонска песна „Македонско девојче“, а сега и…


Снег во Сахара (ВИДЕО)

Додека јануари носи снег во многу краеви на светот, во Сахара или на Блискиот исток тоа не е толку вообичаено. Сепак, овие денови ситуацијата таму…