сабота, 21 октомври 2017

џихадисти

gihadisti

Џихадистите од Исламската држава порачаа: Америка ја води идиот!

Од најозлогласената терористичка организација на светот – Исламската држава, порачаа дека Соединетите Американски Држави се „дават“ и дека „ги води идиот“. Станува збор за прв службен коментар на оваа џихадистичка група откако Доналд Трамп и…


deca

Вознемирувачко видео: Обуката на подмладокот на исламистите – Убиваат сурово и без милост!

Во болното пропагандно видео кое го претставила Исламската држава, се гледаат деца војници како ловат заробеници и ги убиваат во една напуштена зграда. “Лавчињата на калифатот” како што се нарекуваат во видеото, минуваат низ стандардна…


terorist

Паника во Европската Унија: Терористите пристигнуваат преку Балканот!

Безбедносните служби во државите на Европската Унија се ставени на готовс поради големиот број на терористи кои што преку Балканот пристигнуваат од Сирија и Ирак. Полициските сили и останатите безбедносни служби во земјите на Европската…


srbin

ВИДЕО: Храбриот Србин скокна пред ножот и спречи трагедија

Србинот Милован Богуновиќ (45), со потекло од Босна, си поигра со сдбината и стана славен во Германија каде се најде на насловните страни откако во градот Гитерсло скокна на напаѓачите и со нож ги спречи…


глави-520x320

Морбидно сведоштво: Џихадистите играа фудбал со отсечени глави на Србите

Францускиот филозоф Данијел Шифер сведочи дека во Босна и Херцеговина бил сведок на создавањето на Ал Каеда, на Исламска држава и на стравични злосторства врз Србите. Тоа го рече во Париз, каде ја претстави својата…


bomba

ВИДЕО: Фрлање бомби врз џихадистите на ИСИС

Ирачката војска го ослободи аеродтомот во Мосул, кој до вчера го држеа џихадистите на Исламска држава (ИСИС, Даеш). На снимката се гледа како ирачките сили фрлаат бомби од воздух врз, како што се тврди, позициите…


isis-preselba-balkan-bosna-01

“Џихадистите ќе бидат протерани од Блискиот исток, а ново седиште планираат да направат на Балканот”

Исламската држава е во сè подредена положба на Блискиот исток, благодарение на акциите на Русија и сириската војска во Сирија, како и ирачката војска и коалицијата на чело со САД во Ирак. Доколку бидат протерани…


boban-simeonovic

Германските служби откриваат: Пред Србинот Бобан се треселе и џихадистите

36-годишниот Србин Бобан Симеоновиќ, кој го користи името Абдул Рахман, во ислам преминал пред четири години, а станал еден од најфанатичните џихадисти во Германија, пишува во досието на безбедносните служби на таа земја. Во документот…


gihadisti-630x370

Во Албанија пристигнаа уште 155 муџахедини

Во Албанија во четвртокот пристигнаа уште 155 ирански муџахедини, кои во согласност со договорот на Тирана со Вашингтон ќе бидат сместени во неколку приватни објекти. Албанските медиуми, кои се повикуваат на иранската новинска агенција Fars…


gihadistiii

Џихадисти избегале од затвор во Босна, се кријат во шума

Меѓу нив е и Тутмиќ Мухамед, поранешен член на исламската држава, која веќе бил притворан и обвинет за тероризам. Познато е идентитетот на салафистите, а меѓу нив е и Тутмиќ Мухамед, поранешен член на исламската…