ВИДЕО: Сириската војна во живо

Објавено: петок, 22 април 2016 во 14:20
Spread the love

Припадници на сириската војска со Гопро камера снимиле битка која ја воделе против терористите на Ал нусра фронтот (сириската гранка на Ал каеда) во регионот Латакија на североистокот на земјата.

Погледнете како изгледа дел од борбата на првата линија на фронтот.