ВИДЕО: Непристојно облечена водителка доби џемпер среде емисија во живо

Објавено: понеделник, 16 мај 2016 во 18:51
Spread the love

Незгоден момент се случи во калифорниската ТВ станица КТЛА, а главна протагонистка беше водителката Либерте Кан.

Имено, режијата на програмата во живо одлучи да ја „покрие“ водителката поради жалбите што биле упатени на адреса на ТВ станицата кои се однесувале на нејзиното фустанче кое откривало премногу.

Кан на самиот почеток на временската прогноза морала да облече малечок џемпер кој буквално и беше подаден во кадар, што создаде непријатна ситуација во која Кан добро се снајде.

-Што се случува? Сакате ова да го облечам? Да не е ладно? запраша Кан, по што следуваше одговор дека добивале многи и-мејлови, алудирајќи на жалбите на гледачите. Кан се согласи да го облече џемперчето иако искоментира дека изгледа како библиотекарка.

Кан е позната по својата провокативна облека, но режијата сепак сметаше дека се има своја граница.

Подоцна критики беа упатени и кон режијата за нивниот непромислен потег среде шоуто во живо.