ВИДЕО: Најдобрата акција на Кире Лазаров против Франција

Објавено: сабота, 16 јануари 2016 во 15:07
Spread the love

Погледнете како изгледаше најдобрата акција на синоќешниот натпревар на Македонија против Франција на Европското првенство во ракомет во Полска. Акцијата за гол ја започна македонската ракометна легенда Кире Лазаров со додавање за цепелин до Дејан Манасков, кој несебичне му врати со двојно додавање за цепелин кој Кире Лазаров го реализираше во голем стил како што и му доликува на нашиот најдобар ракометар. Посакуваме што повеќе вакви голови и голем успех на првенството !