Видео: Медицинска сестра спасила многу предвремено родени бебиња, сега тие и за заблагодаруваат

Објавено: понеделник, 7 декември 2015 во 14:01
Spread the love

Рене е медицинска сестра која работи на интезивна нега за бебиња кои се во многу критична состојба. Специјализирана е за болни прерано родени бебиња.

рене

Во текот на сите години спасила илјада новороденчиња. Многу семејства одлучиле да се состанат и да приредат посебно изненадување.

Прво и покажале видео, а потоа сите излегле и и се заблагодариле за направила за нив…

Погледнете како изгледа тој момент:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *