ВИДЕО: Исламска држава ја нападна Русија

Објавено: среда, 30 март 2016 во 13:34
Spread the love

Милитанти на терористичката организација на ИСИС ја превземаа одговорноста за минирање на автомобилот во предградието на градот Махаџкал, пренесува Ројтерс, повикувајќи се на агенцијата “Амак“ која е блиска до терористите.

Според зборовите на милитантите нападот го организирала нивната локална ќелија.

idnapad2

Порталот “Intelligence Group”, кој ги прати активностите на исламистите на интернет, исто така соопшти дека ИСИС е вмешан во минирање на конвојот во Дагестан.

Вчера непознати во воздух дигнаа две возила на оперативната група МУП оклопни “Урал“. Во автомобилот се наоѓаа припадници на полицијата Карсонојарска.

Во експлозијата загина една личност, а двајца се ранети.

#Коментари

СПОНЗОРИРАН ЛИНК

ЛЕТНА ТЕРАСА СО НАЈУБАВИОТ ПОГЛЕД НА СКОПЈЕ

Хотел-Ресторан Турена ве очекува на акустична музика секој Петок и Сабота, зачинета со вкусни домашни и интернационални специјалитети.

ОСТАНАТИ ВЕСТИ ОД ОВАА РУБРИКА:

(Измени)

Коментари

0 коментари